Кабінет Міністрів України 13 серпня 2025 року прийняв постанову № 970 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами у 2025 році».
Документ ухвалено відповідно до частини восьмої статті 23, частини шостої статті 108 Бюджетного кодексу України та статті 26 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік».
Основні положення постанови
Здійснено перерозподіл обсягу субвенції між місцевими бюджетами на 2025 рік згідно з додатком 1 до постанови.
У межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених МОН у спеціальному фонді, здійснено перерозподіл видатків:
зменшено видатки розвитку за програмою 2211190 «Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам» на 51 960,1 тис. грн;
збільшено видатки споживання за програмою 2211220 «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами» на відповідну суму.
Розподілено обсяг субвенції між місцевими бюджетами за спеціальним фондом відповідно до додатку 2.
Використання коштів здійснюється відповідно до Порядку та умов, затверджених постановою КМУ від 14 лютого 2017 р. № 88.
Міністерство фінансів має забезпечити внесення відповідних змін до розпису державного бюджету.
Міністерство освіти і науки України зобов’язане:
до 1 вересня 2025 року внести зміни до Порядку № 88 у частині запровадження обов’язкового підтвердження батьками (законними представниками) факту надання дитині психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових занять, а також ведення журналу обліку зазначених занять;
до кінця 2025 року розробити автоматизовану систему обліку проведення таких занять (послуг).
Фото з сайту vin.gov.ua.